• Poplatky - strava, školné

vedúca školskej jedálne bude zasielať poplatok za stravu. Poplatok bude vyšší - bude obsahovať 2 x réžiu: 15 eur za november a 15 eur za december + poplatok za stravné za mesiac november. V decembri budete uhrádzať iba stravu bez réžie. Platbu je potrebné uhradiť do 10.11.2023.

Školné - upozornenie na úhradu školného bolo zaslané len rodičom, ktorý nemajú uhradený poplatok za december. Platbu je potrebné zrealizovať do 10.11.2023.

Ďalšie poplatky za školné je potrebné uhradiť až v novom roku v januári 2024 - za mesiace január a február do 10.01.2024 .

• Stretnutie s Plutom

Zajtra - 27.10.2023 navštívia deti z tried Včielky, Lienky, Motýliky a Slniečka knižnicu, kde budú mať program so psíkom Plutom.

Triedy: Sovičky, Pašinkovia a Mravčekovia absolvujú tento program dňa 06.11.2023.

09.11.2023 bude program s Plutom pre všetky triedy z MŠ Hnilecká.

• Ujo Ľubo

Pár ukážiek z hudobnej rozprávky.

• Riaditeľské voľno 30. a 31.10.2023

Pripomienka:

informujem vás o udelení riaditeľského voľna deťom materskej školy na 30. a 31.10.2023 z prevádzkových dôvodov.

Prevádzka bude opäť od štvrtku 02.11.2023.

• Hudobná rozprávka

V stredu 25.10.2023 príde za deťmi v dopoludňajších hodinách na Kaméliovú i Hnileckú ujo Ľubo  s rozprávkou o repe.

• Poplatky - strava, školné

pripomínam, že platbu za školné na mesiac november je potrebné zrealizovať do 10.10.2023 - čiže dnes!!!

Strava na mesiac október má tiež splatnosť 10.10.2023.

V prípade, že ste platby ešte nezrealizovali, je potrebné poplatky hneď uhradiť.

• Ekovýchova

Dnes 02.10. budú mať deti z tried Včielky, Mravčekovia a Slniečka ekovýchovný program s názvom: Tajomstvo lesa.

• Školné - platba

platby za školné s variabilným symbolom sú vygenerované v edupage. Prvú platbu za september vo výške 50,- Eur  je potrebné zrealizovať do 30.08.2023. Nasledujúcu za október do 10.09.2023. V prípade, že chcete zrealizovať naraz väčšiu platbu - je to možné maximálne vo výške 200, Eur za obdobie september až december. Ďalšie platby za školné je potrebné realizovať až v januári 2024.

Upozornenie: Predškoláci školné neplatia!!! Nemajú vygenerovaný poplatok za školné.

• Platba - športovo-pohybový krúžok

na základe prejaveného záväzného záujmu pošleme mailom platby do 21.08.2023 vrátane za športovo-pohybový krúžok. Krúžok je iba pre predškolákov.

• Pasovačka predškolákov - pripomienka

pripomínam, že dnes 26.06.2023 sa uskutoční "PASOVAČKA PREDŠKOLÁKOV", na ktorú sú pozvaní rodičia predškolákov, ktorých deti začnú od 01.09.2023 navštevovať základnú školu.

Pasovačka sa uskutoční dnes 26.06.2023 o 09:30 hod v školskom areáli Materskej školy Kaméliová 10, Bratislava.

Deťom budú slávnostne odovzdané osvedčenia s malým prekvapením, potom bude nasledovať závabný program. Pozvánka je pre rodičov detí predškolákov z MŠ Kaméliová a z MŠ Hnilecká.

Tešíme sa na vás spolu deťmi.

• Prevádzka - 23.06.2023

zajtra 23.06.2023 bude materská škola v prevádzke.

V prípade, že nebude dovolený pobyt vonku a vetranie, bude skrátená prevádzka do 12:00 hod.

Informáciu Vám poskytneme v dopoludňajších hodinách cez edupage.

• Oznam - treba prísť pre deti - dôležité

na základe pokynu okresného úradu k mimoriadnej situácii - požiar výrobnej haly a s tým spojené zamorenie ovzdušia Vás žiadame, aby ste si prišli vyzdvihnúť deti

dnes 22.06.2023 do 13:00 hod.

Vopred ďakujeme za spoluprácu.

• Pozvánka - pasovačka predškolákov 26.06.2023

pozývame vás na "PASOVAČKU PREDŠKOLÁKOV", rodičov predškolákov, ktorých deti začnú od 01.09.2023 navštevovať základnú školu.

Pasovačka sa uskutoční dňa 26.06.2023 o 09:30 hod v školskom areáli Materskej školy Kaméliová 10, Bratislava.

Tešíme sa na vás spolu deťmi.

• Dotácia na stravu pre budúcich predškolákov

v prílohe prikladám tlačivo - Návratku, ktoré je potrebné vyplniť a odovzdať pani učiteľke v triede do 23.06.2023 - ráno do 08:00 hod.

Tlačivo neposielajte mailom, musíme mať originál podpísaný rodičom.

V prípade záujmu o dotáciu je potrebné tlačivo odovzdať, aj keď práve teraz  Vaše dieťa nenavštevuje materskú školu napr. z dôvodu choroby.

Tlačivo vyplňte, ak máte záujem o dotáciu na stravu - obed Vášho dieťaťa, ak bude predškolákom od 01.09.2023 - dosiahne 6 rokov najneskôr k 31.08.2024, alebo bude ako predškolák pokračovať v predprimárnom vzdelávaní.  V prílohe sú aj informácie k dotácii.

Informacia_-_pokyny_k_dotacii_na_stravu_pre_predskolakov.doc

Navratka_-_dotacia_na_stravu_od_01.09.2023.doc

• Oslava MDD - Kaméliová

V dnešný deň prevládala zábava na tému piráti. Deti plnili úlohy na stanoviskách a nakoniec mali diskotéku s bublinami.

• Kurz plávania pre prihlásených predškolákov

Vážení rodičia, pripomínam,

že zajtra 30.05.2023 začína deťom kurz plávania.

Nezabudnite deťom pripraviť a priniesť:

• ruksak
            • plavky – pre dievčatá sa odporúčajú jednodielne plavky,

pre chlapcov nie sú vhodné bermudy

• plavecká čiapka – povinná pre každého účastníka bez ohľadu na dĺžku vlasov
            • okuliare (dobrovoľné)

uterák a protišmykové prezuvky.

Kurz bude pravidelne utorky a štvrtky do 29.06.2023.

Prvá skupina ide z MŠ Hnilecká, potrebné je prísť do MŠ o 07:15 hod. !!!

• Exkurzia jahody - Kaméliová

Zajtra 23.05.2023 - pôjdeme do sadov v Dunajskej Lužnej. Naplánovanú exkurziu majú - Motýliky, Sovičky, Včielky, Slniečka a Pašinkovia. V prípade nižšieho počtu detí, pôjdu na exkurziu zajtra aj Lienky a Mravčekovia.

Na exkurziu je potrebné dať deťom pevnú obuv. Pôjdeme za každého počasia.

Prosím, priveďte deti do 07:30 hod.