• Aktivity

Hneď po prázdninách čaká na deti pekný program:

01.03. - Lienky s predškolákmi z MŠ Hnilecká pôjdu hľadať poklad do ZŠ Žitavská.

06.03. - za predškolákmi z Hnileckej príde Póla (program s pani policajtkou)

08.03. - za predškolákmi z Kaméliovej príde Póla (program s pani policajtkou)

14.03. - pôjdeme všetci autobusom do SĹUKu na program Zvuky nie sú muky,

potrebné je prísť do 7:30 hod, bude skôršia desiata.

16.03. - triedy Mravčekovia a Lienky pôjdu do knižnice: escape room knihy                             K. Bendovej - Opice z našej police

21.03. - za deťmi z MŠ Hnilecká prídu poľné zvieratká.

23.03. - pôjdu predškoláci z Kaméliovej do ZŠ Rajčianska.

24.03. - predškoláci z Hnileckej a predškoláci Slniečka pôjdu

do knižnice: escape room knihy K. Bendovej - Opice z našej police.

27.03. - Pašinkovia - escape room a Slniečka navštívia knižnicu.

28.03. - Program poľné zvieratká budú mať: Pašinkovia, Mravčekovia, Slniečka                   a Lienky.

28.03. - Včielky a Motýliky navštívia knižnicu.

29.03. - Všetci predškoláci z MŠ Kaméliová a MŠ Hnilecká pôjdu autobusom                         do divadla DPOH na predstavenie: Tučniaky koláče nepečú.

30.03. - Program poľné zvieratká budú mať: Motýliky, Sovičky, Včielky.

30.03. - Knižnicu navštívia: Trpaslíci, Myšky a nepredškoláci zo Žabiek a Ježkov.

• Komplexné vyšetrenie školskej zrelosti

• Kaméliová, Hnilecká - pre rodičov predškolákov

posielam informáciu od pani psychologičky.

Pani psychologička s rodičmi absolvovala konzultácie ohľadom depistáže školskej zrelosti a niektorým z vás bolo odporúčané komplexné vyšetrenie školskej zrelosti vášho dieťaťa. Už sa môžete objednávať  online na www: https://cpppapba2.sk/online-objednanie/,  a následne vám pani psychologička pošle termín na komplexné vyšetrenie školskej zrelosti dieťaťa. Vyšetrenie  sa realizuje v mesiacoch marec – máj 2023. Žiadame vás, aby ste sa objednali čo najskôr.

Táto informácia je hlavne pre rodičov, ktorý uvažujú o pokračovaní svojho dieťaťa v predprimárnom vzdelávaní.

Ak má pokračovať dieťa v predprimárnom vzdelávaní musí absolvovať komplexné vyšetrenie školskej zrelosti, aj keď sa nezúčastnilo depistáže.

Zapísať dieťa do základnej školy je povinný každý rodič, ktorého dieťa dosiahne 6 rokov do 31.08.2023.

Zápis v základných školách vo Vrakuni sa bude konať 14.04. a 15.04.2023.

• Zmena poplatkov od 1.3.2023

oznamujeme vám, že od 01.03.2023 prichádza k zmene poplatkov za stravu a školné na základe nového VZN.

ŠKOLNÉ: Za pobyt dieťaťa v materskej škole zriadenej mestskou časťou Bratislava-Vrakuňa prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu nákladov mesačne na jedno dieťa sumou 50,00 € paušálne. Za druhé a každé ďalšie dieťa, ktoré navštevuje materskú školu v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti, zákonný zástupca uhrádza mesačný príspevok vo výške 25,00 €. Do tohto počtu sa nezapočítava dieťa plniace povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole, za ktoré sa príspevok neuhrádza.

Výška stravného od 01.03.02023: Za stravu detí sa bude platiť podľa finančného pásma č. 5.

Stravná jednotka na jeden deň je vo výške 2,50,- .

Réžia ostala nezmenená vo výške 15,- .

Desiata: 0,60 , Obed: 1,40 , Olovrant: 0,50 .

VZN: vzn_12023_prispevok_zastupcu.pdf

• Karneval - Kaméliová

• Kaméliová 15.02.2023

Dnešný veselý karneval na Kaméliovej - 15.02.2023

• Dve percentá

Vážení rodičia,  všetci priatelia a podporovatelia

Materskej školy Kaméliová a Hnilecká,

stalo sa už tradíciou, že každoročne Vás v tomto období oslovujeme s prosbou finančne podporiť Materskú školu Kaméliová a jej elokované pracovisko Hnilecká.

Stačí iba to, aby ste využili zákonom danú možnosť a venovali 2% svojich už zaplatených daní na účet nášho občianskeho združenia.

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%, pomôžte nám a finančné prostriedky budú použité pri skvalitňovaní výchovno – vzdelávacieho procesu a skvalitňovania vybavenia školy.

Budeme radi, keď 2% svojich daní pošlú na účet nášho rodičovského združenia aj ostatní Vaši rodinní príslušníci, Vaši priatelia a známi. Dajte im, prosím, vedieť o tejto možnosti – podporiť dobrú a zmysluplnú vec – vzdelávanie našich detí.

Vopred ďakujeme za Vašu podporu.

Tlačivo Kaméliová: dvepercenta_MS_Kameliova(3).pdf:

Tlačivo Hnilecká: dvepercenta_MS_Hnilecka(3).pdf

Tlačivo  - potvrdenie o zaplatení dane - obidve MŠ: Potvrdenie_za_2022(1).pdf

• Bublinová show

Dnes sa v dopoludňajších hodinách - pondelok 13.02.2023 konala v MŠ Kaméliová Bublinová show. Deti si odniesli veselé zážitky, každý mal možnosť byť chvíľku v bubline. Prinášame pár fotografií.