•

Elektronickú žiadosť môžete vyplniť na:  https://mskameliova.edupage.org/register/

• Materská škola Kaméliová 10, 821 07  Bratislava

OZNAM

Riaditeľstvo MŠ oznamuje, že Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole na školský rok 2022/2023 bude prijímať elektronicky - elektronickú žiadosť už môžete vyplniť. Originál žiadosti s potvrdením od lekára a podpismi obidvoch zákonných zástupcov je potrebné doručiť v termíne:

od 09.05. – 12.05.2022

Prosíme, aby ste použili aktuálnu žiadosť:

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí.

Originál žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy s podpismi zákonných zástupcov a potvrdením lekára o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu s povinným údajom o očkovaní, spolu s rodným listom je potrebné poslať poštou alebo vhodiť do schránky na adrese a v termíne:

Materská škola Kaméliová 10, 821 07  Bratislava v termíne od 09.05. – 12.05.2022.

K žiadosti je potrebné pripojiť kópiu rodného listu.

• ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží  vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
          • v  prípade neúplnej rodiny rozhodnutie súdu o zverení dieťaťa do výchovy a súhlas druhého zákonného zástupcu

Podmienky pre prijatie:

• prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, a to prednostne zo spádovej oblasti materskej školy (VZN mestskej časti Bratislava-Vrakuňa č. 6/2020)
          • deti, ktoré dovŕšia tri roky k 31.08. 2022
          • v prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie dieťaťa do materskej školy uprednostníme deti s trvalým pobytom v mestskej časti Bratislava – Vrakuňa

Prijímanie detí mladších ako tri roky (tie deti, ktoré do 31.08. nedovŕšia vek 3 roky) bude v súlade so školským zákonom výnimočné, ak to umožní kapacita materskej školy.

Upozornenie: dieťa musí spĺňať základný stupeň hygienickej a sociálnej samostatnosti: nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije sa z pohára, vypýta sa na WC, použije WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa, reaguje na pokyn dospelého, zrozumiteľne komunikuje na úrovni zodpovedajúcej jeho veku.

Rozhodnutie o prijatí / neprijatí dieťaťa bude vydané najneskôr do 30. 06. 2022. Zaslané bude cez elektronickú schránku portálu slovensko.sk Prosíme, aby ste potvrdili doručenie.

Spádové ulice Materskej školy Kaméliová 10 a jej elokovaného pracoviska Hnilecká 2

Amarelková, Arménska, Begóniová, Čakanková, Čiližská, Čučoriedková, Domašská, Dvojkrížna, Egrešová, Estónska č. 13 – 53, Horcová, Hradská č, 91 – 105 a č. 140 – 154, Hnilecká, Ihličnatá, Irisová, Jazmínová, Jedľová, Kalinová, Kaméliová, Krokusová, Leknová, Levanduľová, Majoránová, Maková, Malodunajská, Margarétová, Marhuľová, Modricová, Mostná, Osiková, Podunajská, Poľnohospodárska č. 32 – 119, Rajecká č. 21 – 42, Slatinská, Stavbárska, Vážska, Vŕbová č. 2 – 14, Uzbecká, Žitavská, deti prihlásené na trvalý pobyt Bratislava-Vrakuňa – mestská časť.

• Tlačivá

• Materská škola Kaméliová 10, Bratislava