• Pozor zmena - prevádzka MŠ od 08.02.2021

• Materská škola ostáva naďalej zatvorená!!!

Na základe odporúčania RÚVZ a rozhodnutia Krízového štábu MČ Bratislava-Vrakuňa Materská škola Kaméliová 10, Bratislava a jej elokované pracovisko Hnilecká 2 od 08.02.2021 nebudú mať otvorenú prevádzku.

Naďalej bude pokračovať prevádzka len pre deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry a rodičov detí, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu,            a to na elokovanom pracovisku Hnilecká 2.

Do MŠ budú chodiť deti, ktoré ju navštevovali minulý týždeň, ak sa rodičovi nezmenila povaha práce.

Deti z MŠ Kaméliová budú v triede Myšky a deti z MŠ Hnilecká v triede Trpaslíci.

Povinne sa nosia rúška počas celého dňa.

Keďže vláda nariadila, aby zamestnávatelia umožnili zamestnancom homeoffice, je potrebné zaslať aktuálne potvrdenie, že povaha práca neumožňuje prácu z domu. Potvrdenie je potrebné zaslať v priebehu pondelku 08.02.2021 na mail: riaditelka@mskameliova.sk

Každý, kto vstúpi do areálu MŠ, musí mať pri sebe negatívny test a je povinný sa ním preukázať.

V prípade nových informácií o otvorení materskej školy vás budeme  informovať.

• Poplatky za školné - mesiac február 2021

• Za deti, ktoré navštevujú MŠ od 01.02.2021 je výška školného 25,- Eur.

Za deti, ktoré nastúpia od 08.02.2021 bude školné vo výške 18,75 Eur.

Ak deti nedáte do MŠ, bude potrebné podať tlačivo Prerušenie dochádzky, aby mohol byť odpustený poplatok.

Za deti, ktoré nenavštevovali MŠ v januári je školné automaticky odpustené.

Predškoláci školné neplatia.

• Prevádzka MŠ od 08.02.2021

• Podmienky vstupu do MŠ od 08.02.2021

podľa usmernenia MŠ SR materská škola od 08.02.2021 začína s prezenčnou formou výučby pre všetky deti. Prevádzka bude od 7,00 h. do 16,30 h., zberná trieda nebude, každé dieťa bude navštevovať pridelenú triedu. Pri spustení prevádzky sa bude prísne dbať na dodržiavanie nastavených opatrení.

Žiadame rodičov, ktorí nedajú deti do MŠ od 08.02.2021, aby čo najrýchlejšie informovali materskú školu a napísali – odhlásili dieťa na mail: riaditelka@mskameliova.sk Do mailu uveďte meno dieťaťa, triedu, obdobie od – do nebude dieťaťa navštevovať MŠ.

Pri vstupe do materskej školy prosím dodržujte:

1. Dezinfekcia rúk.
            2. Do budovy vstupuje len jedna sprevádzajúca osoba s dieťaťom (nevstupujú ani súrodenci).
            3. Do areálu, budovy sa vždy vstupuje s prekrytými hornými dýchacími cestami.
            4. Dieťa si umyje ruky pod dohľadom dospelej osoby.

Pri odovzdávaní dieťaťa službukonajúcej učiteľke rodič musí dodržovať bezpečnostné opatrenia z dôvodu ochrany zamestnancov školy ako aj ostatných detí:

1. Do materskej školy privádza len zdravé dieťa, bez akýchkoľvek príznakov ochorenia – kašeľ, soplíky a podobne. V prípade, že službukonajúca učiteľka po vykonaní ranného filtra zistí, že zdravotný stav dieťaťa nie je vhodný na prijatie, do materskej školy ho neprevezme.
            2. Pre dieťa zabezpečí aspoň dve ochranné rúška (detské, nie rúško pre dospelých), dieťa ho bude používať po celý deň s výnimkou popoludňajšieho odpočinku.
            3. Predloží Vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_dietata.doc
            4. Predloží Čestné prehlásenie -  o absolvovaní testu s negatívnym výsledkom nie starším ako 7 dní.  Cestne_vyhlasenie_-_negativny_test.doc
            5. Do budovy materskej školy vstupuje len osoba s dieťaťom, ktorá absolvovala test s negatívnym výsledkom nie starším ako 7 dní.
            6. Ak počas dochádzky Vášho dieťaťa do materskej školy budete mať  pozitívny výsledok testovania alebo niekto vo Vašom blízkom okolí, bezodkladne nám to oznámte.
            7. Dieťa po absolvovaní karantény prinesie potvrdenie od lekára, že môže nastúpiť do MŠ.

Bližšie informácie nájdete na stránke MŠ SR na uvedenom linku:

Zriaďovateľ Mestská časť Bratislava-Vrakuňa zriadil MOM v nasledovných školách:

Zoznam odberových miest :

Otvorené v čase od 08:00- 20:00 (posledný odber 19:45)

Prestávka: 12:00-13:00 (posledný odber 11:45)

17:00-17:30 (posledný odber 16:45)

05.02.2021 (piatok)

Základná škola Železničná 14, Bratislava - 2 odberové miesta

Odberové miesto 1

Odberové miesto 2

Vzhľadom na nástup detí a žiakov do škôl, budú v piatok dopoludňajších hodinách prioritne testovaní zamestnanci materských a základných škôl, mamičky na materskej dovolenke a občania so ZŤP. V poobedňajších hodinách je testovanie určené pre širokú verejnosť.

06.02.2021 – 07.02.2021 (sobota, nedeľa)

Základná škola Železničná 14, Bratislava - 2 odberové miesta

Odberové miesto 1

Odberové miesto 2

Základná škola Žitavská 1, Bratislava - 2 odberové miesta

Odberové miesto 3

Odberové miesto 4

Základná škola Rajčianska 3, Bratislava  - 2 odberové miesta

Odberové miesto 5

Odberové miesto 6

Z dôvodu dezinfekcie priestorov, ktoré budú trvať maximálne 5-10 minút (pri pozitívnych prípadoch), prosíme občanov o trpezlivosť.