• Dieťa plniace povinné predprimárne vzdelávanie pred dovŕšením piateho roku veku

Vážení rodičia,

ak máte záujem, aby dieťa, ktoré nedovŕšilo 5 rokov k 31.08.2022 (zle mu vychádzajú roky) absolvovalo povinné predprimárne vzdelávanie od 01.09.2022 - plánujete, že pôjde skôr do školy, je potrebné podať písomnú žiadosť o plnenie povinného predprimárneho vzdelávania pred dovŕšením piateho roku veku.

So žiadosťou je potrebné podať: súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie (CPPPaP)súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast do 30.06.2022 a informovaný súhlas rodiča.

Naša MŠ patrí pod CPPPaP Bratislava II, Nevädzová 7: https://cpppapba2.sk/, využite možnosť online formuláru, alebo sa môžete objednať telefonicky: 02/436 325 88

Deti, ktoré dovŕšia 5 rokov k 31.08.2022 budú automaticky zaradené na povinné predprimárne vzdelávanie - nie je potrebné podávať žiadnu žiadosť.

• Pomoc 2 % pre MŠ Kaméliová a Hnilecká

Vážení rodičia a priatelia školy,

dovoľte poďakovať sa Vám aj touto cestou za Vašu doterajšiu všestrannú podporu našej materskej školy a jej aktivít.

Vedenie školy spolu s radou rodičov neustále hľadá možnosti pomoci materskej škole a toto jedna z možností ako pomôcť.

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces darovaním 2 % zo svojich daní z príjmov. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%, pomôžte nám a finančné prostriedky budú použité pri skvalitňovaní výchovno – vzdelávacieho procesu a skvalitňovania vybavenia školy.

Občianske združenie:

SRRZ - RZ pri MŠ Kaméliová - IČO: 173196170812

SRRZ - RZ pri MŠ Hnilecká -     IČO: 173196170906

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov a tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako postupovať:

Ak ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ

Do 15.2.2022 požiadajte zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň

- Požiadajte zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenie o zaplatení dane

tlačivo: potvrdenie_o_zaplateni_dane.pdf

- Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Musí však byť minimálne 3 €.

- Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane :

Kaméliová tlačivo: dvepercenta_MS_Kameliova.pdf

Hnilecká tlačivo: dvepercenta_MS_Hnilecka.pdf

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Pomoc touto formou by sme privítali i od priateľov materskej školy z okruhu Vašich známych, rodinných príslušníkov alebo vo Vašom zamestnaní.

Za porozumenie, v mene detí a učiteľov Materskej školy Kaméliová a Hnilecká v Bratislave, veľmi pekne ďakujeme a veríme, že keď budete môcť, tak sa rozhodnete pre nás a pomôžete našej materskej škole.